1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Ruszyła produkcja nowej Toyoty PROACE MAX
10 lipca 2024

Nowa Toyota PROACE MAX już w produkcji

Ruszyła właśnie produkcja największego auta dostawczego Toyoty, nowego modelu PROACE MAX. Samochód będzie dostępny w sześciu konfiguracjach przestrzeni ładunkowej jako furgon, a także z podwoziem do dalszej zabudowy, z możliwością zamówienia fabrycznej otwartej skrzyni załadunkowej oraz jedno- lub trójstronnej wywrotki. Cena auta będzie się zaczynała od 140 100 zł netto.

Nowa Toyota PROACE MAX jest produkowana w europejskich fabrykach Stellantisa zlokalizowanych w Gliwicach oraz Atessie we Włoszech. W Polsce montowane są egzemplarze z napędem elektrycznym wyposażone w baterie o pojemności 110 kWh, natomiast włoskie zakłady dostarczają modele z silnikami 2.2 D-4D o mocy od 120 do 180 KM współpracującymi z 6-biegową skrzynią manualną lub 8-biegowym automatem.

Największy dostawczy pojazd w ofercie Toyoty można już zamawiać w salonach Toyota Professional i u wybranych dilerów marki, a jego cena zaczyna się od 140 100 zł netto. PROACE MAX, tak jak każdy model z serii Toyota Professional, jest objęty trzyletnią Gwarancją PRO lub do przebiegu 1 000 000 km.

Nowy PROACE MAX umożliwia wiele konfiguracji każdego egzemplarza, co pozwala dostosować pojazd do specyficznych potrzeb biznesowych. Łączy on imponującą ładowność i pojemność przestrzeni ładunkowej z wydajnymi jednostkami napędowymi oraz nowoczesnym designem. Model dostępny jest jako furgon, furgon brygadowy, a także jako podwozie do zabudowy, z opcją fabrycznej otwartej skrzyni załadunkowej z wywrotką lub bez. W przypadku skrzyń i podwozi istnieje możliwość wyboru pojedynczej lub podwójnej kabiny oraz napędu elektrycznego.

Van PROACE MAX oferowany jest w dwóch wersjach wyposażenia – Active i Comfort. Dostępny jest w dwóch długościach rozstawu osi, trzech długościach i trzech wysokościach nadwozia, a także w sześciu wersjach kolorystycznych. Podwozie do zabudowy oraz wariant ze skrzynią są dostępne wyłącznie w wersji wyposażenia Active.

Cennik nowej Toyoty PROACE MAX (Opens in new window)